Rejestracja Logowanie
  • 0 801 567 000Infolinia
  • 426 303 482Wsparcie techniczne

VMware vCloud Director Extender i vCloud Availibility w Ergonet.pl – poszerzaj środowisko i uchroń się od skutków awarii!

Możesz wykorzystać więcej możliwości serwerów i maszyn wirtualnych VMware oraz Twoich licencji VMware (od wersji Essentials). Zapewnij Twojej firmie szybko i bezpiecznie dodatkowe zasoby IT w chmurze Ergonet dzięki rozwiązaniu Extender. Uruchomisz je łatwo. Łatwo zapewnisz sobie także dostępność w przypadku awarii. Możemy być Twoim pierwszym partnerem IT w 2018 roku!

Z przyjemnością informujemy, że jako pierwsza i jedyna obecnie w Polsce firma oferujemy Klientom rozwiązania VMware vCloud Director Extender oraz VMware vCloud Availibility.

vCloud Director Extender – co zyskuje moje firma?
Z Extenderem firmowe zasoby IT możesz łatwo i bezpiecznie rozszerzyć w chmurze Ergonet lub przenieść je do nas. vCloud Director Extender jest darmowy dla posiadaczy licencji VMware vSphere (od wersji Essential).

Wyobraź sobie, że w Twojej firmie nagle potrzebne są dodatkowe zasoby IT do pracy lub przechowywania danych, możesz ją uzyskać za pomocą kilku kliknięć.

Przenoszenie danych między Twoim dotychczasowym środowiskiem IT, opartym na VMware, a chmurą Ergonet jest szybkie, bezpieczne i proste.

Migracja danych może następować w czasie pracy maszyn wirtualnych. Przerwa w ich działaniu jest niezauważalna (warm migration). Przeniesienie może być też realizowane w wersji cold – czyli wyłączeniu maszyn. Plan prac można założyć na 2 tygodnie z góry.

Dzięki vCloud Director Extender możecie pracować w jednej sieci, bez ręcznej konfiguracji tunelu VPN. Rozwiązanie automatycznie tworzy L2 VPN. extender ergonet

Po utworzeniu i uruchomieniu w ten sposób chmury hybrydowej Ty i Twoi pracownicy wygodnie zarządzacie własną przestrzenią dyskową oraz połączonymi z nią zasobami Ergonet. Dla użytkowników przechodzenie między środowiskiem lokalnym i tym umieszczonym w Ergonet.pl, jest niezauważalne.

Łączenie środowisk może się odbyć bez udziału routera fizycznego. vCloud Extender tworzy router wirtualny po stronie Data Center Twojej firmy. Przeniesione w ten sposób maszyny są widoczne w sieci z tym samym adresem IP.
Rozwiązanie jest szczególnie polecane do zarządzania małą siecią lub podsiecią.

W przypadku bardziej złożonych środowisk zalecamy łączenie przez router sprzętowy. Jeśli Twoja firma posiada VMware NSX otwiera się przed naszą współpracą jeszcze więcej możliwości.

Użytkowanie vCloud Director Extender dla posiadaczy licencji VMware jest bezpłatne (od wersji Essential). Opłaty dotyczą wyłącznie zasobów przydzielonych w chmurze Ergonet. Zapytaj nas o możliwości!

Gwarancja ciągłości działania firmy z VMware
Od nowego roku proponujemy również VMware vCloud Availibility. Pozwala on na tworzenie punktów odzyskiwania Twoich danych w chmurze Ergonet. Gwarantujemy Ci synchronizację maszyn (np. co 5 min.) W przypadku awarii lub innego zdarzenia, które zatrzymuję pracę na własnym sprzęcie w Twojej firmie, automatycznie przełączasz się na kopie w chmurze Ergonet. Twój biznes działa nieprzerwanie.

VMware, podobnie jak Veeam, umożliwia ustawienie punktów odzyskiwania. To dodatkowe zabezpieczenie na wypadek zaszyfrowania zasobów na Twoich własnych serwerach.
Więcej w kolejnej publikacji. A tu materiał dla zainteresowanych

Dla tych, którzy nie posiadają VMware…
Jeśli nie korzystasz z VMware i chcesz pracować na najnowocześniejszych rozwiązaniach IT – wypróbuj chmurę Ergonet.pl
Działa ona w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa i optymalizacji.

Potrzebujesz kopii zapasowych i gwarancji dostępności?
W Ergonet możesz wybierać między rozwiązaniami VMware lub Azure oraz lidera rynku w tym zakresie: Veeam.

Napisz do nas lub zadzwoń, by sprawdzić, jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy.

vmware vcloud

Zaawansowane bezpieczeństwo danych: testuj bez opłat za oprogramowanie!

Wypróbuj zaawansowane kopie zapasowe dla pojedynczego komputera/ laptopa/ tabletu lub katalogu/ pliku – Veeam Agent!

Często odwołujemy się w branży do ostatnich ataków cyberprzestępców (z maja i czerwca 2017 r.). Wolimy dmuchać na zimne.

Mamy bzika na punkcie wparcia i wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć rany. Ostatni atak dotknął też polskich firm i lokalnych oddziałów przedsiębiorstw międzynarodowych. By utracić coś cennego w firmie, często wystarczy roztargnienie, niedostatecznie zabezpieczony komputer, kradzież czy pożar.

Ty: jak mogę temu zapobiec?
My: korzystać z najnowszego oprogramowania, najnowszego sprzętu oraz najnowocześniejszych metod zabezpieczenia.

Ty: To kosztowne! (zirytowany) lub: Mhm… to kosztowne (zrezygnowany)
My: Tak, jeśli chcesz zrobić to samodzielnie.

Ty: Czy inne rozwiązania są możliwe i bezpieczne?
My: Tak. Wiemy o tym, bo biznes oparty na udostępnianiu zaawansowanych usług prowadzimy od kilkunastu lat. Każda firma może korzystać z rozwiązań projektowanych dla największych i najbogatszych graczy na rynku.

Jak to zrobić?
Zacznij od czegoś prostego. Sprawdź, które komputery (stacjonarne lub przenośne) są kluczowe dla Twoje firmy. A może kluczowe są wybrane katalogi lub pliki?

Co to może być?
Dane kontrahentów, dane finansowe, specyfikacje techniczne Twoich produktów lub usług. Wersje elektroniczne umów, historii kontaktów z Klientami.

Teraz zadbaj o to, by stworzyć ich bezpieczne kopie. Na początek proponujemy Veeam Agent, z użyciem dysku zewnętrznego.

Co potrafi Veeam Agent w wersji dla MS?
  • Tworzy kopie zapasowe i odzyskuje dane z komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów – w pełni chroni te stacje robocze
  • Tworzy kopie zapasowe i odzyskuje dane serwerów fizycznych Windows oraz aplikacji, lokalne oraz w chmurze
  • Chroni urządzenia mobilne Twojej firmy — czyli laptopy, notebooki i tablety, które są poza siecią firmową. Zapewnia przywracanie ich skopiowanej zawartości.
 
Minimalne wymagania:MEMORY: 2 GB RAM 

PROCESOR: x86–64

PAMIĘĆ RAM: 2 GB

MIEJSCE NA DYSKU: 150 MB na potrzeby instalacji

SIEĆ: min. 1 Mb/s

OPROGRAMOWANIE SPRZĘTOWE: BIOS lub UEFI

SYSTEM OPERACYJNY: 64- i 32-bitowe wersje klienckie i systemy operacyjne Microsoft Windows

Co mi to da?

Dowiesz się, jak proste jest tworzenie kopii zapasowych. To pierwszy krok w zwiększeniu bezpieczeństwa kluczowych informacji Twojej firmy w świecie wirtualnym.

Dobra wiadomość: masz kopie. Są bezpieczne tak długo, jak nie podłączasz dysku do sieci oraz komputer, z którego dokonujesz kolejnych wpisów, jest czysty i zdrowy.
Po wykonaniu pierwszej pełnej kopii zapasowej Veeam Agent kolejne są już tylko przyrostowe. Automatycznie dopisywane są tylko zmiany lub nowe elementy. Dzięki temu kopie tworzone są szybko i zajmują minimalną ilość miejsca.

Zła wiadomość: ten pierwszy krok nie zabezpiecza Cię przed złośliwym oprogramowaniem, np. szyfrującym, ani przed zdarzeniami losowymi: pożarem, kradzieżą.

Dobra wiadomość: jeśli Twój biznes rośnie, przybywa danych i pracujesz głównie w Sieci możesz umieścić dane w chmurze – czyli przestrzeni bezpiecznej i niezależnej od Twoich lokalnych maszyn. Możesz to zrobić w Ergonet. My zadbamy o to, by Twoje dane i aplikacje – informatyczna strona Twojej firmy – była zawsze dostępna i zdrowa. Nawet po cyberatakach. Teraz możesz sprawdzić pełnię własności oprogramowania do zaawansowanego backupu, korzystając z vouchera o wartości 750 EUR. Zobacz…

Moja firma już korzysta z zaawansowanych kopii w Ergonet (backup&replication)…

Jeśli Twoja firma już tworzy kopie zapasowe danych i kluczowych aplikacji w Ergonet – mamy dla Ciebie 6 miesięcy bezpłatnego korzystania z Veeam Agent. Wersja testowa to pełna wersja oprogramowania.

Użytkownicy chmury (własnej, hybrydowej czy na przykład dla Office 365) potrzebują zaawansowanych kopii i drogi odzyskiwania systemu Windows. Sprawdzonego i w dobrej cenie.

Rozwiązanie umożliwia ochronę komputerów, laptopów, notebooków i tabletów ludzi poza siecią firmową: gdy pracują zdalnie, w podróży służbowej lub w domu.

Chmura Ergonet z oprogramowaniem Veeam spełnia wszystkie te wymogi. Napisz do nas!

Don’t WannaCry z powodu Petya – zrób backup danych

Wczoraj świat wirtualny po raz kolejny zadrżał.Petya. Pamiętamy jeszcze majowym atak WannaCry i atak złośliwego oprogramowania (ransomware) szyfrującego dane na dyskach komputerów i serwerów brytyjskiej służby zdrowia i jednego z hiszpańskim telekomów. Wtedy Polska była zieloną wyspą. Petya (SortofPetya) zalała również nas.

Zaszyfrowała komputery, serwery, uniemożliwia korzystanie z poczty elektronicznej. Wciąż trwa ustalanie, w jaki sposób rozprzestrzenia się złośliwe oprogramowanie.

Pewne jest, po analizie ukraińskiej policji oraz Microsoft, że atak rozpoczął się na Ukrainie. Ślady oprogramowania odnaleziono na komputerach w 64 krajach. Poszkodowani są m.in. na terenie Danii (Maersk), Hiszpanii, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii (WWP) oraz Polski (Raben, Intercars).

Co robić?

Po pierwsze pogodzić się z faktem, że takich ataków jak petya będzie więcej.
Podjąć kroki, by się zabezpieczyć.

Każda firma ma trochę inne potrzeby. To, co łączy nas wszystkich: chcemy najbardziej zaawansowanych rozwiązań, które stawią czoła dzisiejszym zagrożeniom. Mamy doświadczenie w udostępnianiu najlepszych rozwiązań polskim przedsiębiorcom od ponad 10 lat.

Niezależenie od wielkości Twojej firmy, czas na zabezpieczenie się przed skutkami ataków dla każdego płynie tak samo

Veeam Cloud Connect

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub freelancerem: pomyśl o kopiowaniu zawartości swojego komputera (backup wybranych stacji roboczych za pomocą aplikacji Veeam Agent). Ergonet jest dostawcą usługi Ergonet Backup opartej o rozwiązanie Veeam Cloud Connect

Jeśli posiadasz większą firmę, pomyśl o częściowej lub całkowitej wirtualizacji swoich danych i aplikacji oraz przeniesieniu ich chmury Ergonet.

W Ergonet masz możliwość skorzystania:

  • z chmury publicznej – czyli optymalizujesz koszty i podnosisz bezpieczeństwo swojej Firmy. Korzystasz z najbardziej zaawansowanego oprogramowania zabezpieczającego i gwarantującego Ci stały dostęp do danych i aplikacji, które umieścisz w naszej chmurze;
  • z chmury dedykowanej – maszyny, które dzierżawisz w Ergonet.pl tworzą środowisko w pełni wykorzystujące możliwości udostępnionych tylko Twojej firmie serwery;
  • z chmury hybrydowej – połączenie serwerów Twojej firmy z zasobami udostępnionymi Twojej firmie w Ergonet.pl

Jeśli Twój biznes potrzebuje dużego zaplecza, proponujemy Ci zapasowe centrum danych (Data Centre najnowszej generacji), z połączeniem światłowodowym z wybranych lokalizacji.

Każdy z naszych Klientów, korzysta z nowoczesnej infrastruktury, na której są wdrożone najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania gwarantujące stały dostęp do danych i usług oraz ich bezpieczeństwo (VMware vSphere, VMware NSX, Veeam Backup and Replication).

Jeśli masz jakiekolwiek pytania i chcesz szybkiej konsultacji, po prostu do nas zadzwoń. Jesteśmy od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-17: 801 567 000.
Nasze wsparcie techniczne dla Klientów działa 24/7/365.

Czekamy też na Twój mail: biuro@ergonet.pl

Szyfrowanie i podpisywanie poczty elektronicznej – Część IV

Podpisywanie i szyfrowanie wiadomości przy użyciu Outlook Web App (OWA)

Analogicznie do aplikacji Outlook wygląda używanie certyfikatów do podpisywania i szyfrowania informacji przy użyciu dostępu do poczty elektronicznej przez przeglądarkę internetową OWA – Outlook Web App.

Microsoft Outlook - Kalendarz Exchange

Szyfrowanie i podpisywanie poczty elektronicznej – Część III

Podpisywanie i szyfrowanie wysyłanych wiadomości

W poprzednich częściach artykułu przedstawiono, oprócz krótkiego wprowadzenia w tematykę kryptografii stosowanej, proces pozyskiwania certyfikatu, jego eksport z przeglądarki oraz import do programu pocztowego. Wyjaśniono również zasady konfigurowania klienta poczty, tak aby można było korzystać z szyfrowania i podpisywania wysyłanych wiadomości. W trzeciej ostatniej części, opisano sam proces komunikowania się z wykorzystaniem podpisów elektronicznych oraz szyfrowania informacji.

Microsoft Outlook - Kalendarz Exchange
Centrum danych w Polsce