vmware vcloud

VMware vCloud Director 9.1 to dodatkowe usprawnienia i większa elastyczność. Wszystko w prostym opakowaniu HTML i łatwe w zarządzaniu.

Część naszych Klientów doceniła prosty, bezpieczny i szybki sposób łączenia własnego środowiska IT oraz zasobów w chmurze Ergonet.pl. Wraz z nadejściem wiosny i u nas pojawiły się nowalijki. Wdrożyliśmy najnowszą wersję VMware vCloud Directora 9.1.

Co nowego w VMware vCloud Director 9.1?

Portal 9.1 umożliwia użytkownikom (tenants) łatwie zarządzanie OFV/ OVA. Interfejs użytkownika pozwala w jednym miejscu pobierać i wysyłać zasoby, bez konieczności instalacji wtyczki po stronie Klienta. W bardzo przyjazny sposób prezentuje zużycie zasobów oraz znacznie ułatwia użytkownikom końcowym zarządzanie maszynami wirtualnymi, poprzez dostęp do zdalnej konsoli.

VMware_vCloud9_1_Ergonet

Rozwiązanie jest proste i intuicyjne.

Dzięki przejrzystej prezentacji Użytkownik zyskuje także szybki wgląd w aktualne zużycie zasobów. vCloud9_1_Virtual_DC_Ergonet

 

W jednym miejscu, na czytelnych zegarach Użytkownik widzi informacje w podziale na kategorie: użycie procesora, pamięci oraz wykorzystanie przestrzeni dyskowej.

Dostęp poprzez HTML do konsoli VM został wprowadzony w wersji 9.0.  vCloud Director 9.1 rozszerza funkcjonalność okienka poleceń i umożliwia także zarządzanie samodzielną zdalną konsolą. Wprowadzone nowości gwarantują Użytkownikom portalu intuicyjny i szeroki dostęp do samej konsoli zdalnej, jak i do zarządzania podłączonymi do niej maszynami wirtualnymi.

Przypominamy, że rozszerzenie środowiska IT Twojej firmy w Ergonet.pl jest ekstremalnie proste. W szczególności dla użytkowników licencji VMware. Dzięki rozwiązniu vCloud Director Extender zasoby własne IT możesz łatwo i bezpiecznie rozszerzyć  lub przenieść je do Ergonet.pl. VMware vCloud Director Extender jest darmowy dla posiadaczy licencji VMware vSphere (od wersji Essential). 

W wersji 9.1 jest też coś dla zaawansowanych administratorów: wyczekiwana możliwość używania VCD-CLI, czyli interfejsu do wierszy poleceń w VMware vCloud Director.

Zainteresowanym polecamy publikację własną VMware na temat nowości w VMware vCloud Director, wersja 9.1.

Do korzystania z zaawansowanych rozwiązań chmurowych zapraszamy do Ergonet.pl! Napisz do nas…

Summary
VMware vCloud Director 9.1 w Ergonet.pl
Article Name
VMware vCloud Director 9.1 w Ergonet.pl
Description
VMware vCloud Director 9.1 w Ergonet.pl
Author
Ergonet.pl